AZARBEYCAN TURU * * * 28 EYLÜL - 05 EKİM

AZARBEYCAN TURU * * * 28 EYLÜL - 05 EKİM
Kalkış Yeri:
ORDU
Tur Süresi:
5 GECE * 6 GÜN
Fiyatı:
460 DOLAR ₺
5 GECE * 6 GÜN günlük tur
460 DOLAR ₺

5 GECE  -  6 GÜN

28 EYLÜL – 05 EKİM 2019

AZARBEYCAN (3 GECE - BAKÜ  )

 GÜRCiSTAN ( 2 GECE - TİFLİS )

ÜSTELİK YARIM PANSİYON ( 5 KAHVALTI VE 5 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL )             

 3 GECE BAKÜ VE TİFLİS’TE YEREL MÜZİKLERLE EĞLENCE VE YEMEK

EKSTRA YOK!!!!!!!!!!!!!!

HAREKET: 28.09.2019 PAZAR

Saat: 20.00’da Ordu Lisesi önünden hareket ediyoruz. Yaklaşık 5.30 saatlik bir yolculuğun ardından Sarp Sınır Kapısındaki işlemlerimizin tamamlanmasının ardından. Petrol İstasyonunda döviz bozdurma ve ihtiyaç molası veriyoruz.  Gece boyu Tiflisie yolculuğumuz devam ediyor.

 1. GÜN:  29.09.2019 PAZARTESİ  >> TİFLİS  >> BAKÜ

Sabah saatlerinde Tiflis’te kahvaltı ile güne başlıyoruz. 5.y.y.da Kral Vakhtang Gorgasali tarafından Kura nehrinin iki yakasında kurulan, her yanı tarih kokan, abide mimari eserlerle ve anıtlarla dolu başkent Tiflis’i keşfedecegimiz bu günde, Mtatsminda Kilisesi, Nare Kale kalesi, Metekhi kilisesi, Sioni Katedrali, Samabe katedrali, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Rustaveli Bulvarı, Barış Köprüsünü göreceğimiz yerler arasında, Saat 15.00 gibi Dinlenmek için Otelimize yerleşiyoruz. Akşam saat 20.00’da Otel’den ayrılıp Akşam yemegi için Kura nehri kenarında Gürcü Restoranına gidiyoruz. Türk damak tadı ve inançlarına göre seçilmiş en az 10 çeşitten oluşan akşam yemegi, canlı müzik eşliğinde, Gürcü gecesi eğlencesi, Gürcü halk oyunlarıyla unutamayacağınız bir akşam yemeği yiyoruz. Yemekten sonra aracımızdan inmeden panoramik olarak Tiflis şehir turu yapıyoruz. Otelimize yerleşme ve konaklama.

 1. GÜN: 30.09.2019 SALI >> BAKÜ

Sabah Otel de alınan kahvaltının ardından, Tiflis den Azerbaycan a gitmek için hareket ediyoruz. Kırmızı köprü gümrük sınırından geçişlerimizi tamamlayıp, yaklaşık 7 saatlik bir yolculuğun ardından Bakü’ye varıyoruz. Panoramik şehir turun ile Bakü turumuz başlıyor. Bakü, Azerbaycan’ın en doğusunda, Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer alan, Kafkas coğrafyasına ait bir şehirdir. Köklü bir geçmişe sahip olan Bakü, hem tarihi dokusu hem de modern mimarisiyle etkileyici bir şehirdir. Uzun yıllar Sovyetler Birliğinin yönetiminde kalmasından dolayı Bakü’de birçok bina Sovyet mimarisine sahiptir. Ayrıca İslami mimariyi de görebileceğiniz ender eserler bulunmaktadır. Şehir turumuzu tamamlamak ve molamızı almak üzere Targovi’ye geçiyoruz. Rusça ‘da "Tüccarlar caddesi" anlamına gelen Targovi’nin resmi adı nizami caddesi olsa da, bir ticaret merkezi olduğundan halk tarafından bu şekilde anılmış ve zamanla bölge bu isimle bilinir olmuş. Ayrıca Panoramik olarak Kız Kulesi, Şervanşah Sarayı, Shemekha Kapısı görülecek yerler arasındadır. Turumuzdan sonra serbest zaman Geceleme ve Akşam yemeği Otelimizde.

 

 1.  GÜN: 01 EKİM 2019 >> BAKÜ

Sabah kahvaltısının ardından Gobustan şehrinde düzenlenecek, Ateş gâh Tapınağı & Yeşil Bazaar turuna katılabilirler İlk olarak 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama fırsatı bulacağız. Bu bölgede Taş Devrinden

başlayarak orta çağlara dek devam eden çok sayıda yerleşim yeri, mezarlar gibi arkeolojik kalıntılar bulunmaktadır. Ardından 600.000 fazla duvar kabartmasının bulunduğu Abşeron Yarımadasına doğru yola çıkıyoruz. Bu adada bulunan Ateş gâh Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra serbest zaman, Akşam yemeğimizi yerel müzik eşliğinde Azeri mutfağından örnekler tadacağımız restoranımızda alacağız. Yemeğimizden sonra Panoramik olarak Bakü’yü gece görebileceğimiz Bakü Terasa çıktıktan sonra turumuzu tamamlıyoruz. Restoranda alınacak canlı müzik eşliğinde yemek ve eğlence. Konaklama otelimizde.

 1. GÜN: 02 EKİM 2019 >> BAKÜ >> SHEKİ

Sabah kahvaltımızın ardından Sheki’ye doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz boyunca Azerbaycan’ın doğa güzelliklerine tanık olacağız. Yol üzerinde tarihi Juma (Cuma) Camiini ziyaretimizden sonra muhteşem manzarası ile insanı büyüleyen Sheki'ye varıyoruz. Devamında yapacağımız şehir turumuz sırasında Sheki Han Sarayı’nı ve enfes şeker imalathanelerini ziyaret ediyoruz. Şehrin tepesinde kale içindeki tarihi bölgede yer alan Sheki Han Sarayı mimari olarak İran’daki sarayları anımsatıyor. Ön cephesinde iki dev çınarın bizi selamladığı yapıda hiçbir çivi ve metal birleştirici kullanılmayarak eşsiz bir mimari ile yapılmıştır. Sarayın iç süslemesinde kullanılan vitraylar o dönemde Venedik’ten getirilmiştir. Tarih boyunca şehirde Araplardan, Şirvanşahlar’a, İldenizler’den Gürcü Krallığı’na, Safeviler’den Osmanlı’ya kadar birçok farklı devlet hüküm sürmüştür. Şehir bu tarihi geçmişi sayesinde Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı tarafından 2016 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmiştir. Müzede sergilenen eserlerin yanı sıra müze binası da o dönemin tarihi yansıtmaktadır. Ticaretle ün salmış şehirde bir dönem birçok kervansaray bulunmaktaydı. Bunlardan sadece 18.yy’da inşa edilen Aşağı ve Yukarı Kervansarayları günümüze kadar kalmayı başarmıştır. Şehir turunun ardından otelimize transfer, Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 1. GÜN: 03 EKİM 2019  >>  BAKÜ >> SERBEST ZAMAN

Sabah Kahvaltımızın ardından, Bakü’den ayrılıp, Tiflis’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde verilen, Foto stop molalarının ardından Akşam saatlerinde Tiflis’e varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimiz de.

 1. GÜN: 04 EKİM 2019 BAKÜ >> TİFLİS

Sabah Otel’de erken alınan kahvaltının ardından, Geri dönüş için yola çıkıyoruz. Tiflis’ten 17 km uzaklıkta yer alan Mcxeta şehrine varış. UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan 11. YY eseri Svetitskhoveli Manastırı ve 6. YY eseri Jvari Manastırı gezileri sonrası, Kutaisi’ye panoramik olarak görüyoruz. Gün boyu yol üzerinde verilen fotostop molaları ile akşam Batum a varıyoruz. Batum da verilen 2 saatlik serbest zaman sonrası, Sarp sınır kapısına varıyoruz.  Gümrükte çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra, Ordu’ya doğru yola koyuluyoruz.

VARIŞ: 05 EKİM 2019

Sabah’a karşı Ordu’ya varışımızın ardından sizlerle vedalaşıyoruz. Bir başka Modi Turizm gezisinde görüşmek üzere…

Gezi Ücretine Dâhil Hizmetler:

 • Ulaşım ve tüm çevre gezileri
 • Otel konaklaması  ( 4 gece Bakü – 1 gece Tiflis )
 • Otelde 5 sabah kahvaltısı
 • 2 akşam yemeği – 3 akşam yemeği restoran’da
 • Eğlence 
 • Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Rehberlik Hizmetleri

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İlk gün kahvaltı
 • Harç pulu 15 Tl. ( azarbeycan vizesi yeni sistem olduğu için fiyat bekleniyor yaklaşık  50 dolar )
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Yemekte ve eğlencede alınan içecekler