BOYDAN BOYA GÜRCİSTAN

BOYDAN BOYA GÜRCİSTAN
Kalkış Yeri:
ORDU
Tur Süresi:
1 GECE - 2 GÜN
Fiyatı:
360.00 TL ₺
1 GECE - 2 GÜN günlük tur
360.00 TL ₺

1.GÜN: 17 OCAK 2020 CUMA

Değerli katılımcılarımız ile saat 18.00 de Ordu’da Ordu Lisesi önünde buluşuyor ve yolda vereceğimiz molalar eşliğinde Boydan Boya Gürcistan Turumuza gece yolculuğumuzla devam ediyoruz. Gece saatlerinde Sarp Sınır Kapısındaki gümrük işlemlerimizin sonrasında yeni otobandan hareketle Kafkasların en özel şehri olan Tiflis’e hareket ediyoruz.

2.GÜN: 18 OCAK 2020 CUMARTESİ - MTSKHETA JVARİ MANASTIRI – TİFLİS ŞEHİR TURU

Sabah saatlerinde Tiflis’e varışımızın ardından, Kahvaltımızı alacağımız mekana varıyoruz ardından, Gürcistan’da 4. yy’da Hristiyanlığın kabul yeri, tarih kokan şehir Mtskheta’ya gezmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde olan Svetitskhoveli Kilisesini şehri kuşbakışı gören, 6. yüzyıl yapısı Jvari Manastırından izliyoruz. Haç anlamına gelen Jvari Manastırının tarihini rehberimizden dinledikten sonra Kafkasların en önemli şehri, Tiflis’e ulaşıyoruz. Kura Nehri kenarında kurulu Köprüler Şehri Tiflis’te ilk olarak; Gürcü birliğinin ve ölümsüzlüğünün sembolü 84 mt yüksekliğinde, 15 bin kişilik Holy Trinity’i (SAMEBA) gidiyoruz. Rehberimizin vereceği bilgilerin ardından köprüler kenti Tiflis’te; Narikala Kalesi, Metekhi Kilisesi ve şehrin kurucusu Kral Gorgasali’nin Heykeli görüyor, Osmanlı dönemi Sülfür Hamamları, Cuma Camii, Barış Köprüsü, Mantar Bina gibi yapıları fotoğraflıyor, gezimizin en ilginç noktası, bölgenin en büyük eskiciler (Vernisaj / Antikacılar) çarşısıyla devam ediyoruz. Sovyetler döneminden kalma değerli eserleri inceliyor, öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Stalin’in 2. Dünya savaşında Alman savaş esirlerine yaptırmış oldukları ünlü Rustavalli Caddesinde; Tiflis Metrosu, Parlamento, Posta, Opera, Filarmoni binalarını ve caddenin sonundaki St. George’un Heykelini fotoğraflıyor, Kutsal dağı “Mtatsminda’ya“ teleferikle çıkıyoruz. Gürcü heykeltıraş Amaşukeli’nin “Kartlis Deda” heykeli eşliğinde Tiflis’i kuşbakışı izliyor, otelimize dönüyoruz. Belirlenen saate lobide buluşuyor ve Kafkas Eğlencesi şeklinde alacağımız akşam yemeğimiz için yerel restoranımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrasında Kafeler Sokağı’nda serbest zaman veriyoruz.

3. GÜN: 19 OCAK 2020 PAZAR – GORİ STALİN MÜZESİ – KUTAİSİ COLCHİS ÇEŞMESİ & PARKI – PANORAMİK BATUM TURU

Otelimizdeki kahvaltının sonrasında Tiflis’ten ayrılıyor ve Gürcistan’ın Batısına yolculuğumuza başlıyoruz. SSCB bir dönem en önemli devlet başkanlarından olan ve 1879 yılında doğan “Çelik” lakaplı Stalin’in şehrine Gori’ye gidiyoruz. Muhteşem Rus Mimarisi eşliğinde Gori Kalesini görüyor ve Stalin’in Müzesine varıyoruz. Stalin’e ait eşyaları, belgeleri, kendisine sunulan hediyeleri ve Nazilere karşı Rus halkının göstermiş olduğu başarıları anlatan duvar resimlerini gördükten sonra, Stalin’in Evi ve Vagonunu ziyaretimiz sonrasında kısa bir mola için serbest zaman diyoruz. Mola bitiminde Khashuri üzerinden Antik dönemde Gürcü Krallığına başkentlik etmiş, Rioni Nehri kenarında kurulu Kutaisi’ye ulaşıyoruz. Kutaisi’de gezimizin ilk durağı, şehir merkezindeki; Colchis Çeşmesi, Opera Binası, Lado Meskhishvili Drama Tiyatro Binası, Konservatuarı gezilerimizin ardından, 2.30 saatlik yolculuk sonrasında, Batum’a varıyoruz. Çarlık döneminde Avustralya’dan Batum’a getirilen Okaliptüs ağaçları eşliğinde Gürcüler için gücü simgeleyen Medea Heykeli, Avrupa Meydanı ve Astroloji Saati gezilerimizi tamamlıyor kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından Poseidon’un Heykeli, 130 metrelik Alfabe Kulesi, Fener Kulesi, Kurban Said’in başyapıtı Ali ile Nino Heykeli gezilerinin ardından, Batum Bulvarda vereceğimiz serbest zamanımızı tamamlıyor, Türkiye’ye giriş işlemlerinin ardından Sabah saatlerinde bir başka gezimizde buluşmak üzere sizler ile vedalaşıyoruz.

TUR FİYATINA DÂHİL OLANLAR

1 Gece Tiflis Hotel Konaklaması ( 4* Otel )

Otelde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Rehberlik Hizmeti (Türkçe – Gürcüce)

Otopark Ücretleri

Milli Park Ücretleri

TÜRSAB Yurtdışı Seyahat Sigortası

Programda Belirtilen Tüm Geziler

Acentamızın Güler Yüzlü Refakati

TUR FİYATINA DÂHİL OLMAYANLAR

Tüm Öğle Yemekleri

Tiflis Akşam Yemeği ile Kafkas Gösterisi

Yurtdışı Çıkış Harcı

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Stalin Müzesi Giriş Ücreti

Tiflis Teleferik

# 2 Günlük Gürcistan Turumuzda; Öğle Yemekleri, Stalin Müze Girişi, Tiflis Teleferik, Tiflis Akşam Yemeği ve Kafkas Gösterisi, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Ortalama 290 TL bir ödeme yapacağınızı unutmayınız. #

KİŞİ BAŞI : 360 TL

Değerli Yolcularımız;

Açıklanan resmi bildirgeye göre 31/08/2019 tarihinden sonra Gürcistan geçişlerinde yeni çipli kimlik kullanılması zorunludur. Bu durum sözleşmelerimize de eklenmiştir.

  Gürcistan Sınır Geçişlerine Engel Olan Olası Durumlar:

  •Pasaportla geçiş yapmak isteyen misafirlerimiz için; Tur Tarihinde 6 Aydan Az Geçerlilik Süresi Bulunan Pasaportlar

•T.C. Vatandaşı Olmayan Tüm Misafirlerimiz Vize Mevzuatına Göre Hareket Etmek Zorundadır.

•Seyahat Süresince anne – babasından en az biri yanında bulunmayan 18 yaş altı misafirlerimizin yanında olmayan ebeveynden NOTER ONAYLI MUAVAFAKATNAME alması gerekmektedir.